Blog

Tyto i jiné články můžete odebírat na váš e‑mail, zaregistrujte se zdarma zde.

Tipy na lepší spánek

Cítíte se poslední dny ospalí a bez energie?
Délka denního světla prosyceného sluncem ubývá, navíc došlo k přechodu z letního na zimní čas. Tento každoroční rituál přináší některým radost (extra hodina spánku navíc!) a některým to rozhodí biorytmus, produktivitu, úroveň energie nebo může způsobit spánkovou deprivaci.
Obvykle tělu trvá 5–7 dní než si přivykne změně času.
Co pro snadnější přechod na zimní čas můžete udělat Vy sami?
Tipy Terezy Franc najdete v infografice v článku a také se na ni bez ostychu neváhejte obrátit.

Celý článek

Proč (ne)vkládat ruce pod zadek v pozici ryby?

Název článku vystihuje moje zamyšlení po nedávné vlastní praxi. Tím, že jsem víceméně na počátku své jógové cesty narazila na Dalibora Štědronského, který mi byl vlastně prvním “hlubším” inspirátorem, pozici ryby (matsyásana) jsem se rovnou učila dělat s rukama na tříslech. Ne pod zadkem.
Pak teprve přicházely všechny ty kurzy a učitelské papíry, kde do Vás hrnou horem spodem “zasuňte dlaně pod zadek”. Nehledě na “pana Googla”, krom všemožně na pohled krásných variant s různě nastavenýma nohama většinou opět ruce nehledejme jinde než pod hýžděmi (asi automasáž).
Pojďme se společně na tuto pozici a její účinky i varianty podívat obšírněji společně.

Celý článek

Léto a esenciální oleje

Co je třeba dodržet pro bezpečné užívání esenciálních olejů v létě? Jaké jsou ty nejvhodnější must-have produkty na léto? To vše v tomto úderném článku od Terezy Franc!
Jestli milujete léto a esenciální oleje, je potřeba zmínit pár důležitých informací k bezpečnému užívání esencí na sluníčku. Se sluncem souvisí vyšší účinek některých olejů na fotosensitivitu kůže. Některé chemické složky, jež obsahují oleje z citrusů, mohou způsobovat fototoxické efekty.
Co z toho plyne? Jednoduše řečeno, natřete-li se takovým olejem a kůže je poté vystavená slunci, zvyšujete tak ještě více účinek UV záření. Nebojte, nemusíte všechny oleje v létě odložit. Stačí dodržet následující kroky.

Celý článek

Prémiové články

Níže jsou články prémiové, které jsou přístupné jen členům The All In membershipu.

Probiotické nejogurty

Kompletní průvodce včetně významu probiotických pokrmů či tvorby vlastního enzymatického nápoje a startéru rejuvelacu.
Proč probiotické prostředí? Střevní mikrobiom, healthy gut, ty pojmy dobře znáte – aby nám bylo dobře psychicky i fyzicky! Rostlinné jogurty a kefíry, si lze velice snadno vyrobit doma. Jejich zásadní výhodou je obsah živých bakterií.
Ideálním způsobem, jak vytvořit probiotický jogurt, je vytvořit doma rejuvelac – enzymový nápoj, který se tvoří klíčením obilovin a následnou fermentací klíčků. Postup ale není pro každého a cestu k probiotickému produktu si lze zjednodušit použitím kupovaných probiotik v kapsli.

V e-book průvodci máte kompletní návod včetně toho, jaká probiotika doporučuji, tip na kokosovou osvědčenou dužinu, kešu jogurt z kapsle i rejuvelacu.
Výroba kokosového jogurtu z kapsle vám zabere 5 minut i s cestou, tak že jakmile se jej jednou naučíte, nebudete již nuceni kupovat nekvalitní doslazované a chemicky prodlužované náhražky. Či platit nesmyslné nehorázné částky za standardní kvalitu.

Celý článek

Fenomenální RAW GRANOLA

Kompletní průvodce přípravou mé oblíbené nutriční výživové bomby, raw nepečené granoly z naklíčené pohanky. Naučíte se namáčet, klíčit a hlavně pochopíte význam, proč to dělat! Jediné nemilé je, že tuhle granolu zkrátka nekoupíte…
Její příprava by byla tak časově i finančně nákladná, že si ji jednoduše musíte připravit sami. Upozornění – už nebude chtít nikdy jinou. A když si dáte konvenční, “sebezdravější, i domácí pečenou”, tak jen zkonstatujete: “Hmmm, no není to ta moje raw choco, to je jiná písnička”.

Celý článek

Má smysl suplementace? Aneb vše zajistíme pestrou stravou?

Tento článek vychází z půlroční spolupráce s Jakubem Přibylem, který je mým průvodcem na poli výživy. Provede nás základním vhledem do tématiky individuální suplementace v kontextu chybějících elementárních nutrientů u západního moderního způsobu života člověka.

Deficitní bývá prakticky vždy vitamín D, omega-3, vitamín K2-MK7, velmi často selen, hořčík, a problematický je i jód, železo a vitamín C. U někoho je nedostatečné pokrytí i vitamínů skupiny B a chromu.

Naleznete zde konkrétní doporučení, čím a jak doplňovat, jak na tuto problematiku pohlížet u sportovců, u hobbíků, ohrožených skupin. Jak se zdravě opalovat bez opalovacích krémů.
Samozřejmě jak vše maximálně doplňovat přímo z pestré stravy obsahující všechny složky bez výživových extrémů (moderní nesmyslné “diety”).

Celý článek

Zdraví skrze jídlo

Sama jsem si prošla řadou nesmyslných období. Je tvrdé si přiznat, že moje kompulzivní duše se spoustou traumat a bolestí z dětství a dospívání se bude z následků léčit ještě dlouho a práce, která mě čeká, je obrovská. Ačkoli na tomto všem pracuji již skoro 10 let, stále se objevují nová a nová témata a nejvíce je zviditelnilo právě zhruba sedmiměsíční období, kdy můj nejdražší otec završil svou pouť na tomto světě po boji, který do poslední chvíle nehodlal vzdát. Jedním z těchto témat je i jídlo.

Celý článek

Nenechte si utéct nový obsah

Zadejte svůj e-mail níže a žádný nový článek už Vám neuteče.