O mně

Fakta aneb “kde se vzala, tu se vzala”

Petra pochází z Brna, kde vystudovala osmileté gymnázium, následně Mendelovu univerzitu, bankovnictví a pojišťovnictví. V Praze si dodělala ještě marketingovou komunikaci. Od dětství se věnovala různým sportům, poprvé stála na lyžích ve dvou letech, provázela ji moderní gymnastika, lehká atletika, tenis, tanec, aerobic. Vždy milovala čísla a oblíbenou aktivitou pro dlouhé univerzitní večery bylo počítání derivací, u kterých přestala vnímat čas. Vždy toužila pochopit. Závodění ji naopak nikdy nic neříkalo a v soutěžním prostředí se trápila. Z každého závodu ji bolelo břicho, před testem ve škole nemohla spát.
Vše muselo být dokonalé. Přesné. Nic než nejlepší nepřipadalo v úvahu. Cítila se osamělá, nepochopená. Vytvořila si svůj vlastní svět, do kterého se ukryla před ostatními.

Než se začala vnímat – žena nebo muž?

Kariéra, ve 22 si pořídila svůj první byt, vysněné auto a prožívala manažerskou pubertu. Byla šťastná? Jak se asi může cítit žena v mužské roli? Která si ještě ke všemu myslí, že je to její volba a že musí být lepší než všichni muži světa. Že je naprosto soběstačná. Emoce zakopala hluboko pod zem jako otravný hmyz. Byla příliš citlivá, než aby to byla schopna unést. Nechtěla dopustit, aby jí bylo ublíženo. Příliš zraněná.
Ono se to ale celé brzy rozbilo jako domeček z karet. A pak už to šlo ráz naráz. Přes různé zdravotní obtíže, především psychické, ale i úrazového charakteru.

Jóga jako jedna z mnoha cest domů…

Jóga, první lekce s Vladimírem Mikulášem, který dnes trpí zákeřnou nemocí ALS a probudil v ní lásku k nenásilné józe. Hned na začátku své cesty se dostala k Daliborovi Štědronskému, který zůstal její velkou inspirací dodnes. Ashtanga. Old school style Pattabhi Joise s Jarem Pávkem. Dylan Werner. Meghan Currie. Několik učitelských tréninků, desítky workshopů různě po světě. Kineziologie, rodinné konstelace. Práce s myslí. Přehodnocení priorit. Poznávání se. Jóga ji doprovázela roky pro radost. Vnímá ji jako celostní přístup k životu.
Cestu domů, do svého nitra, ke svým emocím.
V roce 2020 odstoupila z představenstva finanční společnosti a skončila na postu personální ředitelky. Od té doby se věnuje józe. Zážitek, který ji transformoval skrz naskrz, je nedávno prožitá blízkost smrti v nejbližší rodině.

 

Běh, láska, pohyb, změna, ženský i mužský princip, klid…

Miluje běh, je to její vášeň, láska, inspirace, napojení na zdroj. A tak běhá. Každý den. Dlouze a s radostí. Běhá, čte, pije víno a často brečí. Šíří světlo a vytváří komunitu důvěry.

Bezmezně věří v lásku, odpuštění, pochopení a ví, že skrze bolest se stává každý den silnější a krásnější na duši. Toto poselství přináší ve svých lekcích každému, kdo je ochoten se otevřít. Když ji necháte promluvit ke své duši, pravděpodobně Vás změní. Ne ona, ale Vy sami.

 

The most beautiful people we have known are those who have known defeat, known suffering, known struggle, known loss, and have found their way out of the depths. These persons have an appreciation, a sensitivity, and an understanding of life that fills them with compassion, gentleness, and a deep loving concern. Beautiful people do not just happen.

Elisabeth Kübler-Ros

Jsem jogín. Jsem inspirátor. Jsem student. Jsem hybatel. Jsem člověk. Jsem jako Vy.

PETRA NĚMEČKOVÁ

chybí Vám tu něco?

Zajímá Vás určité konkrétní téma z oblasti jógy, mentálního nastavení, zvládání stresových situací, výživy? Máte specifický dotaz?

Petra Vás velice zdvořile a důrazně žádá: „SEM S TÍM!“

Konkrétně k tomu Petra říká: „Jsem blázínek, jakékoli téma mě začne zajímat, udělám naprosté maximum pro to se o něm dozvědět co nejvíce (tak si třeba doma vyrábíme vlastní ionizovanou živou vodu, předcházelo tomu několik měsíců rešerší). Obchodím za Vás knihovny, dostupné workshopy, setkám se s top profesionály v daných oborech. Přečtu vše, co je k danému tématu možné nastudovat. Ano, je to trošku porucha, ale taková jsem já…potřebuji rozumět, jít do hloubky (amen mému ukončenému ročnímu raw dietnímu období, děkuji, již ne a chválím chléb s máslem :-D). Buď něco nedělám vůbec nebo to dělám pořádně. Možná nejste jediní, koho daná problematika zajímá a mně tím poskytnete nový stimul, kam se ubírat a co by Vás zajímalo. Proto prosím se neostýchejte a napište mi výše.“