NEWS: Sjednocení členství v jedno jediné a to za půlku! Místo 2.000 Kč si tak můžete užívat THE ALL IN MEMBERSHIP za 1.000 Kč měsíčně. Full-house obsah je tak nyní dostupnější než kdy dříve.

Léto a esenciální oleje

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on whatsapp

Top 5 produktů na léto, které jsou must have doma i na dovolené. 

100% přírodní, bez ftalátů, parabenů, parfums a s láskou k přírodě. 

Jestli milujete léto a esenciální oleje, je potřeba zmínit pár důležitých informací k bezpečnému užívání esencí na sluníčku. Slunce má řadu blahodárných vlivů na naši psychiku i fyzično, ale i přesto může přinášet i rizika. Se sluncem souvisí vyšší účinek některých olejů na fotosensitivitu kůže. Některé chemické složky, jež obsahují oleje z citrusů mohou způsobovat fototoxické efekty (např. bergapten, psoralen). Výjimku tvoří oleje, které vznikají frakční destilací a jsou tedy o tyto fototoxické komponenty očištěny. 

Co z toho plyne? Jednoduše řečeno, natřete-li se takovým olejem v silné koncentraci a kůže je poté vystavená slunci, zvyšujete tak ještě více účinek UV záření a to může způsobit podráždění, svědění, spálení kůže nebo vyrážky. Nebojte, nemusíte všechny oleje v létě odložit. Stačí dodržet následující kroky: 

 • Aplikujte oleje s rizikem fototoxicity až večer
 • Zakryjte dostatečně místa s aplikací olejů 
 • Alternativou je použití citrus.olejů, které byly vyrobeny metodou frakcionové destilace, která snižuje obsah bergaptenu a dalších fototoxických látek
 • Výrazné ředění olejů snižuje případná rizika
 • Vždy čtěte etiketu příslušného oleje, kde zjistíte, jakou metodou je vyroben a zda je zde riziko fototoxicity
 • Oleje skladujte vždy v temnu a ideálně chladnějším prostředí

Pro další informace k esenciálním olejům, jejich bezpečné používání, tipy a inspiraci pro každodenní použití sledujte můj profilu @terezaselifemag.  

Top 5 produktů na léto. Některé si vyrobíte sami, některé seženete už hotové. Ty pro domácí výrobu zvládnete hravě. Stačí vám květová voda (květový hydrolát – může to být hydrolát z levandule, meduňky, růže či vilínu virginského – koupíte třeba na www.ekokoza.cz), trošku denaturovaného alkoholu, filtrovaná voda, mořská sůl a kvalitní nosný olej (jojoba, mandle, kokos a další). A hlavně 100% přírodní, kvalitní esenciální oleje. Ty udělají v každém receptu velkou parádu. 

 1. OSVĚŽUJÍCÍ PLEŤOVÉ TONIKUM ( FACE MIST )

30 ml lahvička s rozprašovačem

20 ml filtrované vody

10 lžiček květové vody (výborná je meduňková, levandulová či vilínová – vybírejte i podle potřeby vaší pleti)

Tonikum pro osvěžení pleti: 

6 kapek EO Spruce (Smrk pichlavý)

5 kapek EO Grep

4 kapky EO Citron

Všechny ingredience smíchejte v lahvičce s rozprašovačem. Před každým použitím protřepejte. Uchovávejte v chladném a tmavém místě, vydrží vám 2 – 3 měsíce. 

Další varianty kombinací najdete ZDE.

 1. VLASOVÉ TONIKUM pro suché, poškozené a krepaté vlasy

30 ml lahvička s rozprašovačem

10 ml Mirah Hair Oil 
1 lžička frakcionovaného oleje (kokosový, jojoba, rostlinný)
15 kapek EO Geranium (Pelargonie)
15 kapek EO Rosemary 
10 kapek EO Ylang Ylang
20 ml vilínová či květová voda

Všechny ingredience smíchejte v lahvičce s rozprašovačem. Před každým použitím protřepejte. Uchovávejte v chladném a tmavém místě, vydrží vám 2 – 3 měsíce.

 1. REPELENT PROTI HMYZU

100 ml lahvička se sprejem

60 ml destilované vody

30 ml rozmarýnové květové vody

1 lžička denaturovaného lihu

Esenciální oleje:

10 kapek Citronella

5 kapek hřebíček (Clove)

5 kapek levandule (Lavender)

5 kapek máta (Peppermint)

5 kapek citronová tráva (Lemongrass)

Domácí přírodní repelent chrání před komáry i klíšťaty. Doma uchováváme v chladu, stříkáme podle potřeb každé tři hodiny, dětem na oblečení (případně dětem snížit dávku esenciálních olejů na polovinu).
Před použitím protřepat.

 1. DEEP RELIEF ROLLON

Nabíjející a energizující rollon s esenciálním olejem z máty peprné, libavky, a smilu je skvělý v náročných dnech a při namožených svalech. Praktické balení rollonu si můžete vzít s sebou do práce, na cesty či na svou jógovou praxi. 

Olej z máty peprné i olej z libavky poskytuje osvěžující, chladivý pocit během cvičení i po něm a jeho povznášející vůně inspiruje pozitivní a energetický přístup k čemukoli, co vás udržuje aktivní. 

Před použitím důkladně protřepejte. Nanášejte pomocí akupresury na tlakové body: spánky, střed čela. Sledujte linii vlasů od uší až k zátylku. Dokončete trapézovým svalem.

Kde seženete tenhle božský rollon? Mrkněte ZDE

 1. MINERÁLNÍ OPALOVACÍ KRÉM SPF 50

Účinný opalovací s krém dostatečným UV faktorem, který je navíc neškodný vůči mořským korálům? Vyzkoušejte přírodní opalovací mléko Sunscreen Mineral Lotion, neobsahuje chemikálie, je voděodolný a obsahuje přirozeně získané složky na rostlinné a minerální bázi.

Zajímá Vás více?

Máte další otázky v oblasti aromaterapie? Chtěli byste začít s užíváním esenciálních olejů a cítíte se ztracení? Ozvěte se mi a ráda Vám poradím. Pro rady, tipy a recepty sledujte můj IG profil @terezaslifemag.

Srdečně, Tereza

Poznámka: Popsané způsoby užití esenciálních olejů mají jen informativní charakter a nelze je zaměňovat za doporučení odborného lékaře. Autor nenese žádnou zodpovědnost za případné problémy a škody způsobené chybným a neodborným použitím esenciálních olejů.

Jak správně oleje aplikovat, jak je ředit pro dospělé a jak pro děti? Vše najdete v exkluzivním e-booku Home Wellnes od Terezy Franc.

Oleje můžete nakoupit jednoduše – pokud jste členy LAZY CAT nebo I WANT IT ALL, máte ve svém účtu možnost využít 24% slevu na všechny produkty Young Living. Členové I WANT IT ALL mají navíc možnost si domluvit s Terezou privátní on-line konzultaci.

Sdílet tento článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Nejčtenější články

Tipy na lepší spánek

Cítíte se poslední dny ospalí a bez energie?
Délka denního světla prosyceného sluncem ubývá, navíc došlo k přechodu z letního na zimní čas. Tento každoroční rituál přináší některým radost (extra hodina spánku navíc!) a některým to rozhodí biorytmus, produktivitu, úroveň energie nebo může způsobit spánkovou deprivaci.
Obvykle tělu trvá 5–7 dní než si přivykne změně času.
Co pro snadnější přechod na zimní čas můžete udělat Vy sami?
Tipy Terezy Franc najdete v infografice v článku a také se na ni bez ostychu neváhejte obrátit.

Celý článek

Probiotické nejogurty

Kompletní průvodce včetně významu probiotických pokrmů či tvorby vlastního enzymatického nápoje a startéru rejuvelacu.
Proč probiotické prostředí? Střevní mikrobiom, healthy gut, ty pojmy dobře znáte – aby nám bylo dobře psychicky i fyzicky! Rostlinné jogurty a kefíry, si lze velice snadno vyrobit doma. Jejich zásadní výhodou je obsah živých bakterií.
Ideálním způsobem, jak vytvořit probiotický jogurt, je vytvořit doma rejuvelac – enzymový nápoj, který se tvoří klíčením obilovin a následnou fermentací klíčků. Postup ale není pro každého a cestu k probiotickému produktu si lze zjednodušit použitím kupovaných probiotik v kapsli.

V e-book průvodci máte kompletní návod včetně toho, jaká probiotika doporučuji, tip na kokosovou osvědčenou dužinu, kešu jogurt z kapsle i rejuvelacu.
Výroba kokosového jogurtu z kapsle vám zabere 5 minut i s cestou, tak že jakmile se jej jednou naučíte, nebudete již nuceni kupovat nekvalitní doslazované a chemicky prodlužované náhražky. Či platit nesmyslné nehorázné částky za standardní kvalitu.

Celý článek

Proč (ne)vkládat ruce pod zadek v pozici ryby?

Název článku vystihuje moje zamyšlení po nedávné vlastní praxi. Tím, že jsem víceméně na počátku své jógové cesty narazila na Dalibora Štědronského, který mi byl vlastně prvním “hlubším” inspirátorem, pozici ryby (matsyásana) jsem se rovnou učila dělat s rukama na tříslech. Ne pod zadkem.
Pak teprve přicházely všechny ty kurzy a učitelské papíry, kde do Vás hrnou horem spodem “zasuňte dlaně pod zadek”. Nehledě na “pana Googla”, krom všemožně na pohled krásných variant s různě nastavenýma nohama většinou opět ruce nehledejme jinde než pod hýžděmi (asi automasáž).
Pojďme se společně na tuto pozici a její účinky i varianty podívat obšírněji společně.

Celý článek

Fenomenální RAW GRANOLA

Kompletní průvodce přípravou mé oblíbené nutriční výživové bomby, raw nepečené granoly z naklíčené pohanky. Naučíte se namáčet, klíčit a hlavně pochopíte význam, proč to dělat! Jediné nemilé je, že tuhle granolu zkrátka nekoupíte…
Její příprava by byla tak časově i finančně nákladná, že si ji jednoduše musíte připravit sami. Upozornění – už nebude chtít nikdy jinou. A když si dáte konvenční, “sebezdravější, i domácí pečenou”, tak jen zkonstatujete: “Hmmm, no není to ta moje raw choco, to je jiná písnička”.

Celý článek

Proč jsem se rozhodla spolupracovat s Powerlogy?

Samozřejmě již víte, že si víc než na čemkoli jiném zakládám na prvotřídní kvalitě, vše si důkladně ověřuji na sobě, experimentuji někdy až na hranu toho, kam by se pustili jiní. To je to, co mě vždy posune dále a v čem spatřuji svůj vlastní “niche”. Podobně vnímám také Powerlogy.
Powerlogy vyvíjí funkční produkty originální a čisté chuti. Zakladatelem společnosti je energetický Dušan Plichta, se kterým jsem měla možnost pro Vás přes rozhovor s ním přinést doplňující část celé Powerlogy skládačky.

Celý článek