NEWS: Sjednocení členství v jedno jediné a to za půlku! Místo 2.000 Kč si tak můžete užívat THE ALL IN MEMBERSHIP za 1.000 Kč měsíčně. Full-house obsah je tak nyní dostupnější než kdy dříve.

Tipy na lepší spánek

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on whatsapp

Doporučení na lepší spánek po přechodu na zimní čas

Není to raketová věda…ale návrat k jednoduchosti

Cítíte se poslední dny ospalí a bez energie? Délka denního světla prosyceného sluncem ubývá, navíc došlo k přechodu z letního na zimní čas. Tento každoroční rituál přináší některým radost (extra hodina spánku navíc!) a některým to rozhodí biorytmus, produktivitu, úroveň energie nebo může způsobit spánkovou deprivaci. Obvykle tělu trvá 5–7 dní než si přivykne změně času. Co pro snadnější přechod na zimní čas můžete udělat Vy sami? 

  1. Choďte spát o 15 minut dříve ve dnech před změnou času i těsně po změně. 
  2. Když to jde, jděte se po ránu projít. Ranní slunce pomůže lépe synchronizovat cirkadiální (jakési „vnitřní hodiny“), pomáhá nám večer lépe usnout, navíc vylepšuje energii v průběhu dne, snižuje úzkosti a uvolňuje mysl. 
  3. Nedávejte si 10 minut odpoledního spánku, může vám to narušit cirkadiální rytmus a můžete mít pak problém usnout. 
  4. Dodržujte spánkový režim a ideálně si dopřejte 7–9 h spánku. Obrovský benefit pro tělo i mysl. 
  5. Snižte příjem kofeinu, zejména v odpoledním čase. 
  6. Odpojte se na 1-2 h před spaním. Žádné telefony, tablety či televize před spaním. Existuje řada studií, které prokazují nižší kvalitu spánku při sledování TV, tabletu či počítače těsně před spaním. 
  7. Nastavte si spánkovou rutinu. Minimálně hodinu před spaním se zklidněte, udělejte si relax, ztlumte světla a zapněte difuzér s oblíbeným esenc.olejem (tipy na recepty pro lepší spánek najdete v infografice).

Zajímá Vás více?

Máte další otázky v oblasti aromaterapie? Chtěli byste začít s užíváním esenciálních olejů a cítíte se ztracení? Ozvěte se mi a ráda Vám poradím. Pro rady, tipy a recepty sledujte můj IG profil @terezaslifemag.

Srdečně, Tereza

Poznámka: Popsané způsoby užití esenciálních olejů mají jen informativní charakter a nelze je zaměňovat za doporučení odborného lékaře. Autor nenese žádnou zodpovědnost za případné problémy a škody způsobené chybným a neodborným použitím esenciálních olejů.

Jak správně oleje aplikovat, jak je ředit pro dospělé a jak pro děti? Vše najdete v exkluzivním e-booku Home Wellnes od Terezy Franc.

Oleje můžete nakoupit jednoduše – pokud jste členy LAZY CAT nebo I WANT IT ALL, máte ve svém účtu možnost využít 24% slevu na všechny produkty Young Living. Členové I WANT IT ALL mají navíc možnost si domluvit s Terezou privátní on-line konzultaci.

Sdílet tento článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Nejčtenější články

Probiotické nejogurty

Kompletní průvodce včetně významu probiotických pokrmů či tvorby vlastního enzymatického nápoje a startéru rejuvelacu.
Proč probiotické prostředí? Střevní mikrobiom, healthy gut, ty pojmy dobře znáte – aby nám bylo dobře psychicky i fyzicky! Rostlinné jogurty a kefíry, si lze velice snadno vyrobit doma. Jejich zásadní výhodou je obsah živých bakterií.
Ideálním způsobem, jak vytvořit probiotický jogurt, je vytvořit doma rejuvelac – enzymový nápoj, který se tvoří klíčením obilovin a následnou fermentací klíčků. Postup ale není pro každého a cestu k probiotickému produktu si lze zjednodušit použitím kupovaných probiotik v kapsli.

V e-book průvodci máte kompletní návod včetně toho, jaká probiotika doporučuji, tip na kokosovou osvědčenou dužinu, kešu jogurt z kapsle i rejuvelacu.
Výroba kokosového jogurtu z kapsle vám zabere 5 minut i s cestou, tak že jakmile se jej jednou naučíte, nebudete již nuceni kupovat nekvalitní doslazované a chemicky prodlužované náhražky. Či platit nesmyslné nehorázné částky za standardní kvalitu.

Celý článek

Proč (ne)vkládat ruce pod zadek v pozici ryby?

Název článku vystihuje moje zamyšlení po nedávné vlastní praxi. Tím, že jsem víceméně na počátku své jógové cesty narazila na Dalibora Štědronského, který mi byl vlastně prvním “hlubším” inspirátorem, pozici ryby (matsyásana) jsem se rovnou učila dělat s rukama na tříslech. Ne pod zadkem.
Pak teprve přicházely všechny ty kurzy a učitelské papíry, kde do Vás hrnou horem spodem “zasuňte dlaně pod zadek”. Nehledě na “pana Googla”, krom všemožně na pohled krásných variant s různě nastavenýma nohama většinou opět ruce nehledejme jinde než pod hýžděmi (asi automasáž).
Pojďme se společně na tuto pozici a její účinky i varianty podívat obšírněji společně.

Celý článek

Léto a esenciální oleje

Co je třeba dodržet pro bezpečné užívání esenciálních olejů v létě? Jaké jsou ty nejvhodnější must-have produkty na léto? To vše v tomto úderném článku od Terezy Franc!
Jestli milujete léto a esenciální oleje, je potřeba zmínit pár důležitých informací k bezpečnému užívání esencí na sluníčku. Se sluncem souvisí vyšší účinek některých olejů na fotosensitivitu kůže. Některé chemické složky, jež obsahují oleje z citrusů, mohou způsobovat fototoxické efekty.
Co z toho plyne? Jednoduše řečeno, natřete-li se takovým olejem a kůže je poté vystavená slunci, zvyšujete tak ještě více účinek UV záření. Nebojte, nemusíte všechny oleje v létě odložit. Stačí dodržet následující kroky.

Celý článek

Fenomenální RAW GRANOLA

Kompletní průvodce přípravou mé oblíbené nutriční výživové bomby, raw nepečené granoly z naklíčené pohanky. Naučíte se namáčet, klíčit a hlavně pochopíte význam, proč to dělat! Jediné nemilé je, že tuhle granolu zkrátka nekoupíte…
Její příprava by byla tak časově i finančně nákladná, že si ji jednoduše musíte připravit sami. Upozornění – už nebude chtít nikdy jinou. A když si dáte konvenční, “sebezdravější, i domácí pečenou”, tak jen zkonstatujete: “Hmmm, no není to ta moje raw choco, to je jiná písnička”.

Celý článek

Proč jsem se rozhodla spolupracovat s Powerlogy?

Samozřejmě již víte, že si víc než na čemkoli jiném zakládám na prvotřídní kvalitě, vše si důkladně ověřuji na sobě, experimentuji někdy až na hranu toho, kam by se pustili jiní. To je to, co mě vždy posune dále a v čem spatřuji svůj vlastní “niche”. Podobně vnímám také Powerlogy.
Powerlogy vyvíjí funkční produkty originální a čisté chuti. Zakladatelem společnosti je energetický Dušan Plichta, se kterým jsem měla možnost pro Vás přes rozhovor s ním přinést doplňující část celé Powerlogy skládačky.

Celý článek