V tomto článku bych s Vámi ráda sdílela, proč jsem se rozhodla spolupracovat a doporučovat služby společnosti Trime.
Já a výživa
Velice stručně shrnu můj názor na výživu. Za mě je to tzv. dílek do velké skládačky. Ten jeden puzzlík. V kontextu emočního čištění, ve kterém osobně spatřuji největší význam, v duchovní cestě. Tam já vnímám ten největší hybatel našich současných životů „tady a teď“. Hluboce věřím, že máme za sebou předchozí životy a řadu dalších a každý náš čin nás ovlivňuje v širokém působení. Ale o tom jindy a jinde ☺
Dalšími podstatnými faktory mimo náš duchovní rozměr jsou také tělesný pohyb, spánek, potrava, jídlo či výživa (vyberte si pojem, který Vám sedí nejvíc), pití živé ionizované vody, zdravé vztahy s rodinou, přátelé v našem životě (ne opravdu nejsme samotáři, ačkoli já sama jsem téměř celý život myslela, že ano a že si vystačím sama se sebou) a řada dalších…
JÍDLO je ovšem důležité a jsou dokonce lidé, pro které má význam prioritní! Tedy pevně věří, že jídlem můžeme ovlivnit HODNĚ. Opět v kontextu všeho ostatního, co jsem popsala výše, jen staví jídlo ve svém žebříčku výše. To jsou ti, kteří stojí za Trime a především je to EXTRÉMISTA a INDIÁN Jakub Přibyl! Pro mě je jídlo také velice důležité a to i emočně, jelikož mám sama za sebou s výživou spoustu „eskapád“.
V čem je Jakub stejný jako já?
V tom, že si jde svou vlastní cestou. 20 let zasvětil posedlosti jídlem, studiem všech souvislostí, biochemie, fungování lidského těla v různých podmínkách, využívá všechny dostupné techniky, metriky k tomu, aby OPTIMALIZOVAL lidské zdraví skrze potravu a výživu. Proto je to také jediný a první člověk, kterému jsem se s důvěrou svěřila do rukou a rozhodla se podstoupit jeho personifikovanou výživu.
Ta ZAČÍNÁ fungovat půlročním studiem sebe sama.
Jak bláhová jsem byla, když jsem si myslela, že alespoň něco málo o jídle už vím a že se nestravuji úplně mimo mísu. Aneb bůh žehnej dnešním všudypřítomným informacím „všude-o-všem-známe-víme-nejlíp“. Kdo se v tom má vyznat a nezbláznit se a najít harmonii, že?
Co mi Jakub řekl na počátku naší spolupráce?
„Na úvodní konzultaci každému říkám, že pouhá práce s výživovým plánem nemůže vést k ničemu, co by se jen okrajově blížilo optimálním stravovacím návykům. Stravovací plán tedy vnímej pouze jako úvodní vhled do celé problematiky. Informací bude hodně, záměrně na začátku nic nezjednodušuji, a proto ke všem podkladům přistupuj tak, že je to jen něco, k čemu se můžeš průběžně vracet. Podobně jako je tomu v případě poezie nebo filozofie. Není to beletrie, co se čte od začátku do konce. Cokoli, co tě zde zaujme, si snaž zapamatovat, udělej si vlastní poznámky, výpisky a pak praktikuj. Představ si vše jako práci s návodem pro velkou skládačku, kde na jednotlivých dílech můžeme pracovat klidně po částech a na konci to pak vše jen spojíme. Celým procesem změny tě postupně provedu, začátek je ale pro všechny stejný => je potřeba pochopit alespoň základní stravovací principy.
Vím, že hodně lidí by si přálo “5 tipů, jak se co nejrychleji dostat do formy” nebo blbuvzdorné diety ala rýžová, grapefruiotvá, smoothie atd. Řešením nejsou ani direktivní výživové směry, které jsou poslední roky tak populární, jelikož nabízejí jednoduchý, přímočarý a mnohdy jednostranný pohled na problematiku výživy. Kdokoli poučený z praxe ví, že takto na naší planetě nic nefunguje a neplatí to ani pro tyto mnohdy až fanatické výživově ideologické směry à la veganství, makrobiotika atd. To, co tě budu učit já, nejsou prostoduché mediální zkratky, ale výživa postavená na komplexním přístupu, kde je potřeba pochopit sám sebe. Proto ten zdánlivě složitý koncept.
Pokud náhodou budeš mít pocit, že je na tebe objem informací příliš velký, zkus změnit způsob uvažování.
Hodně lidí se v tom ztrácí, což je dáno tím, že mnohdy po desítkách let stravování mají prakticky nulovou nutriční gramotnost, a tudíž i pocit, že je všechno špatně. Což je obvykle pravda, ale o to v tomhle příběhu nejde 🙂
Zapamatuj si – nechceme způsobit revoluci ve tvém jídelníčku, má to být pohodová postupná práce na změnách k lepšímu. Nehledej v tom žádné zkratky, žádné složitosti, a hlavně si nepřidávej žádný zbytečný stres… Všichni klienti, kteří se pod mým vedením výživově posunou a prozřou, shodně popisují, že za pár měsíců se všem dosavadním chybám jen smáli a kroutili hlavou nad tím, jaké všechny „výživové parádičky“ na sobě člověk stihne za jeden život napáchat.“
Vše tohle mohu potvrdit, Jakub mi denně rozšiřuje obzory, nutí k zamyšlení, změně přístupu, rozporování vlastního přesvědčení, zkrátka mě nutí zpochybňovat a měnit způsob uvažování. Vše, co Vám zde budu sdílet z oblasti výživy (od tipů co a jak nakupovat, jak uchovávat potraviny, jak některé připravovat – ne, vážně nestačí rýži jen tak bezhlavě uvařit – vychází z toho, co mi Jakub přináší a za to jsem mu vděčná.
Kdo je Jakub Přibyl?
- Konzultant pro personalizovanou výživu s dlouholetou praxí v oblasti nutriční prevence a sportovní dietologie.
- Lektor školy klinické naturopatie.
- Nezávislý konzultant pro vývoj a technologie související s výrobou potravin a doplňků stravy.
- Odborný garant unikátního specializovaného e-shopu www.nejenleky.cz, konceptu tzv. etického obchodu, kde se nabízí výhradně kvalitní potraviny a doplňky stravy s důrazem na transparentní původ, technologii zpracování a složení.
- Autor receptur doplňků stravy Trime.
- Věk? Indián roky nepočítá, ale 40 už mu bylo.
Webové stránky: https://trime.cz
Pokud chcete chápat, tak si prosím do auta, při procházce nebo jen tak ke kávě pusťte jejich podcast a odebírejte: https://trime.cz/blogs/podcast
Slovy zakladatele a mého kamaráda Michala Kočího: “Značka Trime vznikla, protože zákazník, který chce v našem regionu nakupovat kvalitní doplňky stravy a dokáže se na trhu orientovat, musí sahat po výrobcích převážně z US, UK nebo Austrálie. Tzn. na trhu je několik kvalitních značek, nejsou ale uzpůsobené na naše podmínky, ať už co se týče cen nebo vzhledem k potřebám lidí v daném regionu. Rozdíl ve stravě a životním stylu je značně rozdílný i v různých koutech Evropy, ve Španělsku je například půda více fortifikovaná.”
Chtěla bych Vám toho o nich předat tolik, ale to bychom pořád jen něco četli a studovali.
Pár konkrétních změn u mě, ať si umíte představit, co upravuji a čemu se směji zároveň! Jakub mě neskutečně baví a opravdu denně se spolu po indiánsku smějeme:
- Doplňky stravy nejsou potřeba – vše do sebe dostanu ze stravy (dneska jich do sebe sypu ne málo).
- Vitaminy a základní živiny, vše mám ok pokryto (dnes bych si již doplňky jiné než Trime nebo Viridian či Dr. Mercolu nepořídila).
- Nutriční bilanci mám pokrytou, nemusím o tom nijak přemýšlet.
- Kvalitní energetické tyčinky (věřte mi, kupuji si jen ty, které stojí třeba 60-80 Kč jedna) jsou dobrou svačinkou „on-the-go“.
- Jet na cukru můžu od rána do večera (mým výdejem ano – ale také ne nekonečně a přestat se hýbat tak, jak se hýbu, do měsíce mám o 10 kg více a cukrovku aneb vrcholový sport nemá nic společného se zdravím, naopak tělo nesmírně vyčerpává).
- Vitalvibe jsem považovala za jeden z nejlepších možných zdrojů, kde nakupovat různé potravinové doplňky.
- Není prodejna zdravé výživy jako prodejna zdravé výživy (záměrně nejmenuji, doplňte si, kam chodíte sami). Velmi často jsou potraviny v běžných kamenných prodejnách poškozené nedodržováním skladovacích podmínek.
- Ořechy jsou ořechy 😀 Haha, tak teď třeba vím, že nejkvalitnější kešu jsou v nejvyšší jakostní třídě, WW180 a makadamové zase obchodní třídy 0: https://www.svetplodu.cz/makadamove-orechy-trida-0_z3623/#2563
- Klasické krevní výsledky mi přece sdělí, že jsem zdravá. Ano, ale neodhalí tendence a už vůbec Vám je nedokáže klasický lékař interpretovat. Já mám za sebou podrobný bioscreening, který po několika měsících vždy opakuji pro zviditelnění změn.
- A pro to nejlepší francouzské máslo z nepasterizovaného (nativního) mléka se dnes ženu do Delmartu 😀
- To jsem Vám vybrala jen střípeček toho, co mě cvrnklo do nosu jako první!