NEWS: Sjednocení členství v jedno jediné a to za půlku! Místo 2.000 Kč si tak můžete užívat THE ALL IN MEMBERSHIP za 1.000 Kč měsíčně. Full-house obsah je tak nyní dostupnější než kdy dříve.

Esenciální oleje a Tereza Franc

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on whatsapp

Jako většinu z lidí, kteří jsou dnes v mém bližším okolí, mi Terezu do života přinesl vítr zvaný jóga. Již si ani nepamatuji, kdy a kde poprvé. Uvědomuji si, že jsem ji dlouho vnímala (vlastně až donedávna) jako neustále nestíhající, upracovanou, někam se ženoucí fyzicky krásnou ženu, businesswoman s vlastní velice úspěšnou firmou – matku se svými dětmi v náručí. Společností po všech stranách možná oceňovaná a zdánlivě dokonalá. Kolik z Vás se v podobném nastavení poznává?

Často se stává, že právě tací (já jsem přirozeně náturou podobně založená) se střetávají na józe a podobných zklidňujících sebepoznávacích akcích, seminářích, meditačních workshopech…někdo kouzlo přítomného okamžiku a balancu nalezne v tomto životě, jiní se budou točit ve stejném kruhu až do životů následujících ☺ Šancí máme nekonečně mnoho a nejčastěji nás přiměje ke změně stejně až drastická srážka s realitou (nemoc, úraz, nehoda, rakovina, smrt někoho blízkého…zkrátka něco, co je dar našemu životu, abychom se zavčas probudili ze snu, ačkoli ne vždy to vidíme hned).

Pak se něco změnilo…Terezka došla k rozcestí a uvědomění si, že takto dál jít nechce. Objevila sílu esenciálních olejů. A protože jinak, než nejlíp to neumí, spojila své působení s produkty značky Young Living a já jsem opět potěšena, že se rozhodla sdílet svou energii s platformou PETRAMOVES a tím s Vámi.

Já sama esenciální oleje miluji, denně je používám a nechávala jsem si vždy míchat vlastní blend právě z olejů Young Living v dílně Alchymistique v centru Prahy na Thunovské ulici. Teď už mám ovšem Terezu!

Terezko, proč sis vybrala zrovna Young Living?

Tak pěkně na začátek. Proč zrovna značka Young Living? Tohle je pro mě alfa omega všeho a tohle chci zdůraznit. Kvalita, kvalita, kvalita a důvěra v dodavatele. U svých dodavatelů na champagne/vína/Cognac to mám stejně. Před svým rozhodnutím jsem zkoušela ještě další značky na trhu u nás a nakonec mě Young Living přesvědčil tím, že je to nejstarší firma tohoto typu na světě, má vlastní plantáže, farmyvlastní destilérky a velmi propracovaný standard kvality Seed to Seal. Tohle jiná firma s oleji nemá, žádná. Co neprojde jejich důkladným kontrolním systémem, nepustí do oběhu. A taky někdy prostě není úroda, takže se i stane, že některé oleje prostě nejsou. Tedy nemíchají je někde v laborce, aby měli stále full stock. Yes, tohle chci. Mě osobně dost zaujala i metoda prověřování metabolismu rostliny před jejich sklizní. Dělá se to pravidelným vzorkováním a měřením hodnot BRIX rostlin (míra hladiny cukru v rostlinách, která svědčí právě o metabolismu rostlin). Podle toho pak sklízí rostliny na vrcholu jejich metabolických procesů. Tedy v lahvičce je nejlepší olej z životního cyklu rostliny/byliny. Opět je to krásná paralela s mými dodavateli a jejich časy sklizně a kvalitou finálních produktů 😊 Mají hub v Holandsku a Chorvatsku a produkty Ti jedou přímo domů, tedy je zde eliminace rizika ředění, vystavení světlu apod. To je další core point pro mne, že to kupuji napřímo a nehrozí tam nějaká rizika u přeprodejců. 


Co bys doporučila na začátek pro někoho, kdo sílu EO nezná?

Já osobně jsem si na start pořídila Starter Kit s prémiovým difuzérem Aria (je nejlepší i co se velikosti prostor týče) – v příloze níže je vidět, co vše obsahuje a co vše se s těmito oleji dá dělat. Jsou to strategicky sestavené oleje, kdy i laik se na tom hodně naučí. Já jsem začala s formou aromaterapie a pak aplikací na pokožku. Jsou to 100% přírodní oleje a je potřeba s nimi zacházet velmi pečlivě a rozvážně. Je to také o zkoušení, co bude nejlépe působit na koho. Asi jako u jógy – styly, varianty, co pro koho, jaká je potřeba jógové praxe. Já už si za tu dobu vyzkoušela i další oleje mimo Starter kit a vyrábím už si doma snad vše co lze – pleťová séra, oleje, produkty na jógu, hair tonikum, face mist, roll-ony pro podporu imunity, respiračních problémů atd. Těch variant je nekonečno a člověk může postupně vše doma konvertovat na low tox s použitím esenciálních olejů. Na začátku mi to vzalo celkem času vše uchopit, pochopit metodologii, systém co a jak, nakoupit si pár věcí. Teď už je to ale láska a celkem automatika a ráda s nadšením sdílím dál. Je to podobně asi jako s jídlem – nakoupit kvalitní suroviny a udělat si vlastní jídlo, kdy víš, co jíš 😊

Klasická Tereza – vše na 1000 %, ještěže takoví lidé jsou. Terko, když tě slyším, důvěřuji Ti, ale sama bych si netroufla si to míchat. Tak že, co nám přineseš Ty? Kde tě members platformy PETRAMOVES mohou oslovit?

Samozřejmě ráda budu se vším pomáhat, protože tím aktuálně žiji a nejradši bych to sdílela se všemi! Jsem jistým support prvkem Tvých members v rámci esenciálních olejů. Plánuji připravit tu a tam nějaký propracovanější článek či nějaký recept. Jsem k dispozici ke konzultaci zdarma Tvým members, kdo bude mít zájem o oleje v jakémkoli rozsahu, pomohu jim s registrací (ať už budou chtít kit nebo cokoli jiného – ano, ten support je často třeba, ne každý vše pochopí na poprvé), dělám after-registration support, což dělám i svým přátelům – ostatně sama sis vyzkoušela. Members se skrze námi dvěma odsouhlasený unikátní link dostanou na svou 24% slevu, ode mne mají následně ten veškerý support.

A na závěr – kdo je Tereza Franc jejími vlastními slovy? Jak sama sebe vnímá ona…

Tereza si prošla pracovně-studijní cestou přes Británii, Švýcarsko až zakotvila v Praze. Tam se po hlavě, ale s láskou a naplno (jinak to neumí) vrhla do světa fine wine & spirits, založila wine bar na Malé Straně, obchodní společnost, angažovala se ve start-upu s uměním a je 1.českou dámou champagne a koňaku. Až mateřství ji přineslo impulz zastavit se a začít vnímat samu sebe jako ženu a začít vnímat svoje tělo. Kvalita, důvěra, živá energie a alternativní přístup – tyto atributy jsou jí vlastní a aplikuje je ve všech směrech svého života. I díky tomu přišla další láska – esenciální oleje a jejich neoddiskutovatelný vliv na kvalitu života a zdraví.  

Terezu naplňuje činorodost, dobré jídlo, víno, dostatek pohybu, čas v přírodě, kultura a objevování nových míst. Ráda hledá inspiraci kolem sebe a ráda inspiruje ostatní. Každý den se snaží vyladit work-life balanc.

ZDE naleznete Home wellness & Low Tox Manuál v ČJ

Sdílet tento článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Nejčtenější články

Tipy na lepší spánek

Cítíte se poslední dny ospalí a bez energie?
Délka denního světla prosyceného sluncem ubývá, navíc došlo k přechodu z letního na zimní čas. Tento každoroční rituál přináší některým radost (extra hodina spánku navíc!) a některým to rozhodí biorytmus, produktivitu, úroveň energie nebo může způsobit spánkovou deprivaci.
Obvykle tělu trvá 5–7 dní než si přivykne změně času.
Co pro snadnější přechod na zimní čas můžete udělat Vy sami?
Tipy Terezy Franc najdete v infografice v článku a také se na ni bez ostychu neváhejte obrátit.

Celý článek

Probiotické nejogurty

Kompletní průvodce včetně významu probiotických pokrmů či tvorby vlastního enzymatického nápoje a startéru rejuvelacu.
Proč probiotické prostředí? Střevní mikrobiom, healthy gut, ty pojmy dobře znáte – aby nám bylo dobře psychicky i fyzicky! Rostlinné jogurty a kefíry, si lze velice snadno vyrobit doma. Jejich zásadní výhodou je obsah živých bakterií.
Ideálním způsobem, jak vytvořit probiotický jogurt, je vytvořit doma rejuvelac – enzymový nápoj, který se tvoří klíčením obilovin a následnou fermentací klíčků. Postup ale není pro každého a cestu k probiotickému produktu si lze zjednodušit použitím kupovaných probiotik v kapsli.

V e-book průvodci máte kompletní návod včetně toho, jaká probiotika doporučuji, tip na kokosovou osvědčenou dužinu, kešu jogurt z kapsle i rejuvelacu.
Výroba kokosového jogurtu z kapsle vám zabere 5 minut i s cestou, tak že jakmile se jej jednou naučíte, nebudete již nuceni kupovat nekvalitní doslazované a chemicky prodlužované náhražky. Či platit nesmyslné nehorázné částky za standardní kvalitu.

Celý článek

Proč (ne)vkládat ruce pod zadek v pozici ryby?

Název článku vystihuje moje zamyšlení po nedávné vlastní praxi. Tím, že jsem víceméně na počátku své jógové cesty narazila na Dalibora Štědronského, který mi byl vlastně prvním “hlubším” inspirátorem, pozici ryby (matsyásana) jsem se rovnou učila dělat s rukama na tříslech. Ne pod zadkem.
Pak teprve přicházely všechny ty kurzy a učitelské papíry, kde do Vás hrnou horem spodem “zasuňte dlaně pod zadek”. Nehledě na “pana Googla”, krom všemožně na pohled krásných variant s různě nastavenýma nohama většinou opět ruce nehledejme jinde než pod hýžděmi (asi automasáž).
Pojďme se společně na tuto pozici a její účinky i varianty podívat obšírněji společně.

Celý článek

Léto a esenciální oleje

Co je třeba dodržet pro bezpečné užívání esenciálních olejů v létě? Jaké jsou ty nejvhodnější must-have produkty na léto? To vše v tomto úderném článku od Terezy Franc!
Jestli milujete léto a esenciální oleje, je potřeba zmínit pár důležitých informací k bezpečnému užívání esencí na sluníčku. Se sluncem souvisí vyšší účinek některých olejů na fotosensitivitu kůže. Některé chemické složky, jež obsahují oleje z citrusů, mohou způsobovat fototoxické efekty.
Co z toho plyne? Jednoduše řečeno, natřete-li se takovým olejem a kůže je poté vystavená slunci, zvyšujete tak ještě více účinek UV záření. Nebojte, nemusíte všechny oleje v létě odložit. Stačí dodržet následující kroky.

Celý článek

Fenomenální RAW GRANOLA

Kompletní průvodce přípravou mé oblíbené nutriční výživové bomby, raw nepečené granoly z naklíčené pohanky. Naučíte se namáčet, klíčit a hlavně pochopíte význam, proč to dělat! Jediné nemilé je, že tuhle granolu zkrátka nekoupíte…
Její příprava by byla tak časově i finančně nákladná, že si ji jednoduše musíte připravit sami. Upozornění – už nebude chtít nikdy jinou. A když si dáte konvenční, “sebezdravější, i domácí pečenou”, tak jen zkonstatujete: “Hmmm, no není to ta moje raw choco, to je jiná písnička”.

Celý článek