NEWS: Sjednocení členství v jedno jediné a to za půlku! Místo 2.000 Kč si tak můžete užívat THE ALL IN MEMBERSHIP za 1.000 Kč měsíčně. Full-house obsah je tak nyní dostupnější než kdy dříve.

Stres náš každodenný, menej je Viac!

Share on email
Share on twitter
Share on linkedin
Share on facebook
Share on whatsapp

Stres náš každodenný daj nám i dnes

Každý jeden z nás v súčasnej dobe prechádzame neopakovateľným, jedinečným procesom individualizácie. Neviem, či si do hĺbky duše uvedomujeme, v akom silne potentnom čase máme tú česť teraz prebývať. V mojej praxi s klientmi sú posledné mesiace ústrednou témou zahltenosť, vyčerpanosť, necitlivosť, neistota a strach. Vo výsledku nám tieto pocity poslúžia ako skvelý odrazový mostík. A kam? Do svojho stredu.
A čo to reálne zamená, sa pokúsim popísať nižšie.

Jak sa zvykne vravieť, jediná istota v živote je zmena. V mojom živote, by ste zažívali zmeny neustále. Postupne som si vybudoval kapacitu, ako tieto nečakané situácie vítať s heslom: ” Veci sa dejú nie mne, ale pre mňa. Cítite ten rozdiel? To znamená, že sa snažím byť vedomí si toho, že všetko, čo zažívam sa deje pre môj skúsenostný rast a vo svojej podstate ma to nesmierne obohacuje a posiluje.
Ale ako so všetkým, keď je niečoho priveľa, zahltí nás to a cítime sa vyčerpaný, otupený, bez nálady a chuti do života. Je to len krôčik k úzkosti, panickým atakom, ba nebodaj depresiam. Naučili sme sa žiť v neustále aktivovanom sympatickom nervovom systéme, ktorý pomaly stráca schopnosť sa prepnúť do kľudového, hlboko zdrojovacieho, parasympatického.
Túto schopnosť vieme obnoviť tým, že sa znovuprepojíme so svojim telom. 

Menej je Viac!

Poznáme to. Reagovať na nikdy nekončiaci to do list, napĺňať bezodné potreby…kto iný to za nás urobí…? Sme na seba tvrdý, naučený robiť veci perfektne. Kontrola a iluzórna istota.
Žijeme vo vleku povinností, mysliac si, že niekedy bude hotovo. Samých seba sme odsunuli na posledné miesto. Už sme zabudli, kým sme a aký život túžime prežiť. 
Ani netušíme ako jednoducho tak odovzdávame svoju moc a pomaly sa stávame ne-mocnými.
Zastaviť stáť!

Aby sme dokázali čeliť náporu našich deštrukčných pocitov, ako prvé potrebujeme otočiť externalizovanú pozornosť presne opačným smerom – do svojho vnútra. 

Doslova sa potrebujeme vzdať a vystúpiť zo začarovaného kruhu nárokov na seba a na svet.
“Vzdať sa? Keď celý život bojujem? NIKDY!!” 😵
Práve to je to ONO. Pustiť sa. Pre našu myseľ neuchopiteľná, totálna absurdnosť, ktorá nemôže fungovať.

Opak je však pravdou.

Srdce je ladička

Keď obrátime pozornosť do oblasti nášho srdca a vedome v nej pobudneme, samovoľne dochádza k tzv. koherencii srdcového rytmu. Srdce je ladička a vytvára silné elektromagnetické pole, ktoré ako dirigent ladí všetky procesy v tele a mimo neho. Deje sa to neustále, tým ale, že je tento proces podporený našim vedomím, prepojenie nás samých so sebou je živé, hlboko ozdravné a sjednocuje všetky oddelené časti nás samých. Ak vstupujeme do tohto procesu častejšie, dotýkame sa autentickej esenciálnej podstaty nás samotných. 
Nachádzame v sebe nové kvality, sme k sebe jemnejší a citlivejší.  Žijeme pravdivý život so svojho stredu a okrem iného sa rozpamätávame na svoje dary a učíme sa s nimi pracovať. 
Pocit v tele je iný, všetko je zrazu iné. Je ľahší, jasnejší, živší.

PURA VIDA

A kdo je Daniel Dolinaj?

Slovy Dana: “Můžeš mě představit jako Daniela, kraniosakrálního terapeuta, zapáleného maséra. Pohybuji se ve wellness vodách od roku 2012, mám za sebou přes 7 000 hodin vědomého dotyku. Propojuji různé vtělovací přístupy přes rebirthing breathwork, soundhealing a stilness touch. Jsem celoživotním hledačem nejvyšší pravdy – alchymistou (ne jenom) svého života.”

Slovy Petry Němečkové: “Daniel je někdo, kdo mě provází tělovými rituály od té doby, co jsem se ocitla trvaleji v Praze. Tedy již asi 8 let. Je pro mě vždy neskutečné pozorovat, jak se Dan vyvíjí, mění, ladí sám na sebe a poslouchá svůj rytmus. V každé životní etapě mi dokázal dodat něco speciálního a mé tělo pravidelně prahne po jeho léčivém dotyku a duše zase po nehodnotícím myšlení. Dan je opravdu alchymista, hledač a sám předává to, co prožívá a prožil. Tak by to za mě mělo být. Nikdy nedostanete dvakrát totéž. Síla okamžiku a nacítění se. Má také období, kdy se na nějakou dobu úplně ztratí, aby zase našel kus nového já. Tomu rozumím tak, jak jen někomu druhému člověk porozumět může.”

IG Daniel Dolinaj

Dana můžete také kontaktovat přímo s odkazem na Petru Němečkovou a to na telefon:

+420 773 621 078. Je aktuálně otevřený přijmout i nové klienty.

Sdílet tento článek:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Nejčtenější články

Tipy na lepší spánek

Cítíte se poslední dny ospalí a bez energie?
Délka denního světla prosyceného sluncem ubývá, navíc došlo k přechodu z letního na zimní čas. Tento každoroční rituál přináší některým radost (extra hodina spánku navíc!) a některým to rozhodí biorytmus, produktivitu, úroveň energie nebo může způsobit spánkovou deprivaci.
Obvykle tělu trvá 5–7 dní než si přivykne změně času.
Co pro snadnější přechod na zimní čas můžete udělat Vy sami?
Tipy Terezy Franc najdete v infografice v článku a také se na ni bez ostychu neváhejte obrátit.

Celý článek

Probiotické nejogurty

Kompletní průvodce včetně významu probiotických pokrmů či tvorby vlastního enzymatického nápoje a startéru rejuvelacu.
Proč probiotické prostředí? Střevní mikrobiom, healthy gut, ty pojmy dobře znáte – aby nám bylo dobře psychicky i fyzicky! Rostlinné jogurty a kefíry, si lze velice snadno vyrobit doma. Jejich zásadní výhodou je obsah živých bakterií.
Ideálním způsobem, jak vytvořit probiotický jogurt, je vytvořit doma rejuvelac – enzymový nápoj, který se tvoří klíčením obilovin a následnou fermentací klíčků. Postup ale není pro každého a cestu k probiotickému produktu si lze zjednodušit použitím kupovaných probiotik v kapsli.

V e-book průvodci máte kompletní návod včetně toho, jaká probiotika doporučuji, tip na kokosovou osvědčenou dužinu, kešu jogurt z kapsle i rejuvelacu.
Výroba kokosového jogurtu z kapsle vám zabere 5 minut i s cestou, tak že jakmile se jej jednou naučíte, nebudete již nuceni kupovat nekvalitní doslazované a chemicky prodlužované náhražky. Či platit nesmyslné nehorázné částky za standardní kvalitu.

Celý článek

Proč (ne)vkládat ruce pod zadek v pozici ryby?

Název článku vystihuje moje zamyšlení po nedávné vlastní praxi. Tím, že jsem víceméně na počátku své jógové cesty narazila na Dalibora Štědronského, který mi byl vlastně prvním “hlubším” inspirátorem, pozici ryby (matsyásana) jsem se rovnou učila dělat s rukama na tříslech. Ne pod zadkem.
Pak teprve přicházely všechny ty kurzy a učitelské papíry, kde do Vás hrnou horem spodem “zasuňte dlaně pod zadek”. Nehledě na “pana Googla”, krom všemožně na pohled krásných variant s různě nastavenýma nohama většinou opět ruce nehledejme jinde než pod hýžděmi (asi automasáž).
Pojďme se společně na tuto pozici a její účinky i varianty podívat obšírněji společně.

Celý článek

Léto a esenciální oleje

Co je třeba dodržet pro bezpečné užívání esenciálních olejů v létě? Jaké jsou ty nejvhodnější must-have produkty na léto? To vše v tomto úderném článku od Terezy Franc!
Jestli milujete léto a esenciální oleje, je potřeba zmínit pár důležitých informací k bezpečnému užívání esencí na sluníčku. Se sluncem souvisí vyšší účinek některých olejů na fotosensitivitu kůže. Některé chemické složky, jež obsahují oleje z citrusů, mohou způsobovat fototoxické efekty.
Co z toho plyne? Jednoduše řečeno, natřete-li se takovým olejem a kůže je poté vystavená slunci, zvyšujete tak ještě více účinek UV záření. Nebojte, nemusíte všechny oleje v létě odložit. Stačí dodržet následující kroky.

Celý článek

Fenomenální RAW GRANOLA

Kompletní průvodce přípravou mé oblíbené nutriční výživové bomby, raw nepečené granoly z naklíčené pohanky. Naučíte se namáčet, klíčit a hlavně pochopíte význam, proč to dělat! Jediné nemilé je, že tuhle granolu zkrátka nekoupíte…
Její příprava by byla tak časově i finančně nákladná, že si ji jednoduše musíte připravit sami. Upozornění – už nebude chtít nikdy jinou. A když si dáte konvenční, “sebezdravější, i domácí pečenou”, tak jen zkonstatujete: “Hmmm, no není to ta moje raw choco, to je jiná písnička”.

Celý článek